Arkisto kausi 2013-2014

 

EDUSTUS

Länsirannikon miesten III-divisioona (27.9. - 14.12.2013), 9 joukkueen kaksinkertainen sarja

Sarjassa mukana EjL, KK-V, Kuki, LaJy, LuKi-82, LäKi, PaRa, Tigers Rauma ja UJK

III-divisioonan alempi loppusarja (11.1. - 23.3.2014) 7 joukkueen kaksinkertainen sarja

Kiekkohait Team, LuKi-82, LäKi, PaRa, RNK Team, Tigers Rauma, USiKi

 

C-NUORET

C-nuorten aluesarjan alkusarja (21.9. - 20.10.2013). 4 joukkueen kaksinkertainen sarja.

PaRa, RNKVG2, SoPa ja TuTo Team

Valtakunnallinen C-nuorten aluesarja (2.11. - 15.12.2013). Viiden joukkueen kaksinkertainen sarja

Haukat, Nikkarit White, PaRa, SoPa, TuTo Team

C-Nuorten Alueliiga (4.1. - 23.3.2014) Kuuden joukkueen kaksinkertainen sarja.

HC Panter Purikad (EST), LoKV, Lukko-Team, PaRa, TuTo II, Viikingit Devils

 

D2-JUNIORIT

Joukkue pelaa Länsirannikon D2A-sarjassa (5.10. - 8.12.2013). Kahdeksan joukkueen yksinkertainen sarja.

IFK Mariehamn, K-67, Kiekkohait, PaRa Blue, ParSport, Rockets, SoPa, TPS Tytöt

D2A Jatkosarja (9.1. - 23.3.2014). 12 joukkueen yksinkertainen sarja.

IFK Mariehamn, K-67, Kiekkohait Team, LLuja, Lukko Team, PaRa Blue, ParSport, Rockets, RNK Yellow Wings, SoPa, TPS Tytöt, TuTo Team

 

E1-JUNIORIT

-02 ikäluokassa on kaksi peliryhmää.

Valkoinen joukkue pelaa AAA-sarjatasolla (5.10.2013 - 23.3.2014) 13 joukkueen kaksinkertainen sarja.

EjL, FoPS, Kiekkohait, Lukko, PaRa, RNK Flyers, TPS Altsit, TPS Korpparit, TPS Ortsat, TuTo/S, VG-62, Ässät Penquins, Ässät Predators

Sininen AA-sarjatasolla (5.10.2013 - 23.3.2014) 12 joukkueen kaksinkertainen sarja.

FoPS Team, Kuki, Lukko Team, LäKi, PaiHa, PaRa, RNK Panthers, SoPa Musta, TuTo/V, UJK, VG-62 Musta, Ässät Canucks

 

E2-JUNIORIT

Pelaavat alueellista A-sarjaa (5.10.2013 - 23.3.2014) 8 joukkueen kaksinkertainen sarja.

Kiekkohait Kings, KJK Blue, KK-V, PaRa, Rockets, TarU Team, UJK, Ässät Jets

 

NAISET EDUSTUS

Suomi-sarjan joukkue (21.9. - 24.11.2013) Kuuden joukkueen kaksinkertainen sarja

Kraft, Nikkarit, PaRa, Rockets, Sport, TPS

Suomi-sarjan jatkosarja (7.12.2013 - 2.2.2014) 10 joukkueen yksinkertainen sarja.

Jukurit, KalPa Akatemia, Kisa-Eagles, Kraft, OoKoo, PaRa, PEPO, SaiPa, SoKi, Sport

 

C-TYTÖT

Pelaavat C-tyttöjen aluesarjaa (28.9.2013 - 15.3.2014) 7 joukkueen kolminkertainen sarja

KJT, K-Tiikerit, PaRa, Pel2000, Rockets/LoKV, RW, SaiPa/Ketterä